Dziś jest: Piątek 03 lipca 2020, imieniny: Jacka i Anatola

Obsluga techniczna
ALFA TV

Szkolenie z INNOWACYJNYCH METOD PROWADZENIA ZAJĘĆ pn. "BUDOWANIE ZESPOŁU"

23.10.2013

 

 

Projekt „Twórcza Szkoła” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szkolenie z INNOWACYJNYCH METOD PROWADZENIA ZAJĘĆ

pn. „BUDOWANIE ZESPOŁU”
 w dn. 17-18.10.2013 r. w Zespole Szkół w Boleszkowicach
w ramach projektu „Twórcza Szkoła” współfinansowanego ze środków
Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

        

W dniach od 17-18.10.2013 r. nauczyciele Zespołu Szkół w Boleszkowicach wraz z Dyrektorami uczestniczyli w szkoleniu pt. „BUDOWANIE ZESPOŁU”. Szkolenie prowadziła Pani Maria Furtak oraz Pani Barbara Benyskiewicz w dwóch osobnych grupach.

Nauczyciele podczas szkolenia poszerzyli swoją wiedzę oraz doskonalili umiejętności tworzenia autorskich programów nauczania. W czasie tego szkolenia uczestnicy dowiedzieli się, jakie elementy powinien zawierać autorski program nauczania, w jaki sposób opracować treści nauczania, cele  czy też metody kontroli i oceny, w jaki sposób przygotować program dostosowany do konkretnego środowiska szkolnego.

Ponadto trenerki szkolenia zapoznały uczestników z takimi zagadnieniami, jak:

·         Praca zespołowa – diagnoza stanu w ZS Boleszkowice oraz sposoby poprawy słabych stron

·         Komunikacja to podstawa. Definicje, zasady przekazywania i odbierania informacji,  techniki aktywnego słuchania, asertywność, konflikt, informacja zwrotna

·         Metody projektu. Czym jest projekt, jakie ma cechy, jak go realizować, co daje realizacja projektu.

(...)

 

czytaj więcej...

Już jesień

23.10.2013

26 września 2013r. uczniowie klasy IIa i b przygotowali ze swoimi wychowawczyniami inne lekcje niż zwykle – piknik klasowy -  pożegnanie lata, powitanie jesieni.

    Miejscem pikniku miało być boisko szkolne, ale pogoda pokrzyżowała nam plany – padał deszcz. Zmuszeni byliśmy bawić się w świetlicy i holu naszej szkoły.  Dziewczynka „Lato” przekazała władzę „Jesieni”. Pani Jesień zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, proponując:

-wspólne malowanie na arkuszach szarego papieru jabłoni z jabłkami,

- przygotowanie według własnych pomysłów szaszłyków owocowo-warzywnych.

   To był naprawdę wesoły i smacznie spędzony dzień w szkole.

 

 Jolanta Szczepaniak

Magdalena Moszkowska

 

Galeria 

czytaj więcej...

Poznajemy pracę rolnika

23.10.2013

Dzięki uprzejmości Pana Sołtysa wsi Boleszkowice – Jerzego Kopaszewskiego mogliśmy gościć w jego gospodarstwie rolnym. Chcieliśmy zobaczyć nowoczesne maszyny, ciągniki, które pomagają w pracach polowych rolnikom. Pan Sołtys ciekawie opowiadał o swoim sprzęcie i zawodzie rolnika. Pokazał nam jak działa opryskiwacz. To była ciekawa lekcja, dzięki której mogliśmy zobaczyć maszyny rolnicze. Dziękujemy Panu Sołtysowi.

Jolanta Szczepaniak

 Magdalena Moszkowska

Galeria

czytaj więcej...

Informacja

23.10.2013

czytaj więcej...

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

22.10.2013

„Czarna książka kolorów” – czyli rozmowy o dzieciach widzących inaczej

W tym roku święto bibliotek obchodzimy troszkę inaczej. Za pomocą Czarnej książki kolorów staraliśmy się przybliżyć dzieciom problem niepełnosprawności albo raczej o  wspaniałych zdolnościach uczestniczenia w świecie osób widzących inaczej.
            Bohaterem książki jest Tomek – kolor czerwony doświadcza w smaku truskawki i bólu utraconej krwi. Kolor czarny jest delikatny jak jedwab- tak jak wtedy, kiedy mama przytula Tomka i okrywa go swoimi długimi włosami. Kim on jest? Jakie zdolności posiada? Tomek to po prostu niewidomy chłopiec, którego doświadczenia barw są treścią całej książki.
           Uczniowie kl. III zostali wciągnięci w świat Tomka, który wącha, słyszy, dotyka, smakuje….barw. Książka stała się wstępem do rozmowy o dzieciach, które nie widzą, a jednak uczą się, chodzą do szkoły i świetnie radzą sobie na co dzień . W zajęciach uczestniczył Michał – uczeń słabo widzący,  który zademonstrował uczniom pomoce  ułatwiające mu zdobywanie wiedzy (...)

 

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311  [312] 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 ... 462   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia