Dziś jest: Czwartek 25 lutego 2021, imieniny: Wiktora i Cezarego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Festyn Rodzinny w Wysokiej z okazji Dnia Dziecka

11.06.2014

   Dnia 1 czerwca w Wysokiej odbył się FESTYN RODZINNY z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Sołecką i Opiekuna Świetlicy Wiejskiej w Wysokiej. Licznie przybyłe dzieci z rodzicami mogli zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych dostosowanych do wieku. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Każdy mógł liczyć na kiełbaskę z grilla oraz domowe ciasto z kawą. Każde dziecko otrzymało lody i pyszne soki owocowe. Atrakcją festynu okazały się pokazy samochodu policyjnego. Dzieci mogły zadawać pytania policjantom, wsiąść do samochodu, zobaczyć prawdziwą broń policjanta. Imprezę zaliczyć należy do udanych. Szczególne podziękowania należą się:

- P. Narcyzowi Organiście za wsparcie finansowe imprezy;

- P. Piotrowi Marcinkowskiemu za wspaniałe nagrody

P. wójtowi- J. Krzywickiemu za cenne nagrody dla dorosłych i pomoc przy organizacji festynu.     

 

galeria

 

 Sołtys

Jolanta Szczepaniak

czytaj więcej...

III MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O JANIE PAWLE II W MORYNIU

11.06.2014

Zespół  Szkół w Moryniu był organizatorem tegorocznego konkursu wiedzy o świętym Janie Pawle II podczas którego uczennica naszej szkoły Monika Wojdyła zajęła III miejsce. Na wyróżnienie zasłużyły również Ilona Matuszewska i Julka Lemczak, które uklasyfikowały się na czwartym i piątym miejscu.

 

Galeria

Renata Kędzia

czytaj więcej...

II MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE BIBLIJNYM W MIESZKOWICACH

11.06.2014

Uczniowie naszej szkoły: Dominika Rybka, Patrycja Dobrowolska i Paweł Suchy godnie reprezentowali nasze gimnazjum w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym  organizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Mieszkowicach. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań dotyczących znajomości Ewangelii świętego Mateusza. Komisja po sprawdzeniu wszystkich prac ogłosiła zwycięzców IV edycji tego konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie tj. Patrycja Dobrowolska , która zajęła II miejsce i  Paweł Suchy który otrzymał wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

galeria

                                                                                                               Renata Kędzia

czytaj więcej...

Zaproszenie na wystawę

11.06.2014

czytaj więcej...

Skansen Brandenburski

11.06.2014

Dnia 28 maja – w strugach deszczu – pojechaliśmy na wycieczkę do Niemiec.Celem naszej współpracy był BRANDENBURGISCHES FREILICHT MUSEUM (Skansen Brandenburski) w Altranft. Na miejscu usłyszeliśmy opowieść o dzielnych kolonistach, którzy przybyli przeszło 200 lat temu, by pomóc, osiadłym tu z dawna rybakom, uprawiać rolę na osuszonych terenach nadodrzańskich. Zwiedziliśmy tam, nie tylko skromną zagrodę chłopską, chatę rybaka, lecz także bogato wyposażone pokoje pałacowe. Posiliwszy się zupą ziemniaczaną podaną w piwnicach pałacyku mieliśmy siłę, by – jak dawniej bywało tupiąc  chodakami  ponosić wodę koromysłem. Dziękujemy Fundacji Viadrina  pro Europa, która sfinansowała nasz jednodniowy wypad za Odrę. Auf Wiedersehen Altranft – mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś inne dzieci z Boleszkowic odkryją twoje skarby.

 

galeria

 

Małgorzata Jaźwińska

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317  [318] 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 ... 494   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia