Dziś jest: Sobota 04 lipca 2020, imieniny: Teodora i Innocentego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Informacja

05.07.2013


Projekt „Twórcza Szkoła” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Szkolenie z innowacyjnych metod prowadzenia zajęć  pt. „Praca z Projektami” w dn. 29.06.2013r. - 1.07.2013r. W ramach projektu „Twórcza Szkoła” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

            W dniach od 29 czerwca do 1 lipca w Szklarskiej Porębie nauczyciele z Zespołu Szkół w Boleszkowicach uczestniczyli w szkoleniu pt. „Praca z Projektami” gdzie zrealizowano takie zagadnienia jak: „Projekt edukacyjny” oraz „Metoda projektu edukacyjnego w pracy szkoły”. Na zajęciach prowadzone były wykłady oraz ćwiczenia pozwalające ułatwienie wdrożenia projektu edukacyjnego oraz sposobu projektowania. Praca skupiała się na stworzeniu grup roboczych, wyłonieniu liderów i wspólnej pracy zespołowej. Po przez ten okres zostały przeprowadzone ćwiczenia takie jak:

-        tworzenie projektu edukacyjnego, realizującego podstawę programową

-        opracowanie skróconej, ale precyzyjnej instrukcji doprowadzającej do skarbu

-        znalezienie skarbów Szklarskiej Poręby, przeprowadzenie wywiadów, zebranie informacji, przedstawienie w formie dowolnego projektu np. forma plakatu, prezentacji wystąpienia itp.

(...)

                     

czytaj więcej...

"Dzień Piłkarza"

04.07.2013

Fotorelacja

czytaj więcej...

TILiA 2013

03.07.2013

W dniu 15 czerwca br. w Lipianach odbyły się Targi Inicjatyw lokalnych i Awangardowych (TILiA).

Jest to sztandarowa impreza członków Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”, która ma na celu integracje i aktywizację lokalnej społeczności, promocję lokalnych produktów regionalnych, w tym turystycznych oraz osób zajmujących się ich wytwarzaniem.

Udział w targach daje możliwość prezentacji walorów przyrodniczych, turystycznych oraz architektonicznych poszczególnych gmin.

Tegoroczna TILiA odbyła się pod hasłem „Do wody po przygody” nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ motywem przewodnim tegorocznej imprezy była woda i wszystko z nią związane, również miejsce organizacji targów jest związane z tym żywiołem a konkretnie z jeziorem „Wądół”. (...)

czytaj więcej...

Spis podręczników w roku szkolnym 2013/2014

03.07.2013

SPIS PODRĘCZNIKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ  W BOLESZKOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 - pobierz

SPIS PODRĘCZNIKÓW W GIMNAZJUM W BOLESZKOWICACH W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 - pobierz

czytaj więcej...

XX -lecie współpracy Polsko - Holenderskiej

03.07.2013


     

Historia współpracy zaczęła się w 1993 r. kiedy w Urzędzie Gminy Boleszkowice w sali ślubów spotkaliśmy się po raz pierwszy z przyjaciółmi z Holandii.- I nasz związek trwa już 20 lat

Tak zaczęła się wspaniała historia. Pierwsze wizyty i spotkania służyły do wzajemnego poznania się i nawiązania pierwszych przyjaźni/Nilsi Wajnand nadali mi imię Harry bo brzmiało międzynarodowo. Współpracę naszą porównaliśmy do drzewa, które rośnie i rozwija się z każdym rokiem.

Pozwólcie drodzy przyjaciele, że postaram się streścić te 20 lat w kilku słowach co nie będzie łatwe ( średnio godzina na każdy rok współpracy).

Przyjaźń Nasza rozwijała się i rozwija jak prawdziwe drzewo w naturze jedne gałęzie są piękne obsypane kwiatami i przynoszą wspaniałe owoce inne są trochę słabsze a jeszcze inne uschły.

U korzeni tego wspaniałego drzewo były władze samorządowe, które w sposób oficjalny podpisując porozumienia o współpracy zalegalizowały naszą działalność były to osoby:

ze strony Holenderskiej Burmistrzowie Pani Bogart, ArnoFrankfort,Pan Palm i wspaniała Elizabeth Tuijman, a ze strony Polskiej Wójtowie Jan Woźniak, Edmund Zioła, Urszula Lewandowska - Dziedzic, Jan Krzywicki, Sekretarze Gminy Wiktoria Margol, Jan Macyszyn, Małgorzata Kopyłowska oraz Przewodniczący Rady Gminy Boleszkowice Leon Wiesław Lorenc, Waldemar Pacewicz, Dariusz Guszkowski, Jerzy Krytkowski, Jerzy Kopaszewski, Teresa Macyszyn również nie mały wkład w prowadzoną współpracę miały zawiązane Komitety ds. współpracy pod przewodnictwem Berta Jansena i Włodzimierza Mazura, a obecnie Sylwii Pacewicz.

(...)

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322  [323] 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 ... 462   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia