Dziś jest: Czwartek 09 kwietnia 2020, imieniny: Marii i Marcelego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ogłoszenie

19.02.2013

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Boleszkowicach ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2013/2014.

Karty zgłoszenia wydawane będą od 1 marca do 31 marca 2013 roku

w Przedszkolu Gminnym w Boleszkowicach

Obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego obejmuje dzieci 5-letnie i 6-letnie.

UWAGA!
Obowiązek zapisu dotyczy również dzieci uczęszczających do przedszkola. Pierwszeństwo w rekrutacji mają dzieci, których rodzice zadeklarują całodzienny pobyt dziecka w przedszkolu.    

Prosimy Rodziców o dokładne wypełnianie kart ze szczególnym uwzględnieniem godzin pobytu dziecka w przedszkolu.

Zapraszamy!

czytaj więcej...

Ogłoszenie

19.02.2013

 

Wójt Gminy Boleszkowice

ogłasza nabór na wolne stanowisko

Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Boleszkowicach,

ul. Świerczewskiego 24, 74 - 407 Boleszkowice

(ogłoszenie do pobrania) - kliknij

czytaj więcej...

Uwaga Mieszkańcy !!!

14.02.2013

W dniu 13 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne przygotowane przez Związek Gmin Dolnej Odry w sprawie Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, której przepisy obowiązywać będą od 1 lipca 2013r. W spotkaniu udział wzięli Sołtysi, Radni, Nauczyciele oraz Zarządcy Nieruchomości z terenu naszej gminy. Tematyką przewodnią było omówienie  zadań,  które stawia ustawa do wykonania gminom oraz samym mieszkańcom.

Wśród nich znalazł się temat związany z deklaracjami o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami, które wypełnione należy złożyć najpóźniej do dnia 28 lutego br. do godziny 12:00 w tutejszym Urzędzie Gminy. Tam również można pobrać czyste druki.  Formularze oraz instrukcję ich wypełniania można , również  pobrać  ze strony poniżej:

www.zgdo.eu

Aby pobrać deklarację wystarczy kliknąć na ikonę.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz przeznaczony jest dla mieszkańców budynków wielolokalowych).

Oświadczenie na potrzeby sporządzenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (Formularz przeznaczony jest dla właścicieli lokali niezamieszkałych).

 

Instrukcja wypełniania deklaracji – pobierz

Przykładowy wzór prawidłowo wypełnionej deklaracji – pobierz

 

  

Galeria

 

Przygotowali:

Marcin Lazer
Krzysztof Fira
 

czytaj więcej...

Informacja

14.02.2013

Szanowni Rolnicy,

działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w znaczny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie.

Niestety, rolnicy i członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy częściej niż pracownicy innych działów gospodarki.

Corocznie ponad połowa wszystkich odnotowanych w KRUS wypadków to upadki. Najwięcej takich zdarzeń występuje na terenie gospodarstw.
Ich przyczyną są m.in.: nieuprzątnięte przejścia i ciągi komunikacyjne, brak barierek przy schodach, niewłaściwe drabiny, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, maszyn i pojazdów, niezabezpieczone otwory zrzutowe.

Zaistniałych upadków byłoby z pewnością mniej i wielu z nich można by uniknąć bez większych nakładów pracy i środków finansowych. Wystarczy uporządkować obejścia i pomieszczenia gospodarskie, usunąć zbędne przedmioty z ciągów komunikacyjnych, wyrównać przejścia, zamontować barierki przy schodach, używać bezpiecznych drabin, zabezpieczyć otwory zrzutowe, stosować obuwie robocze z podeszwą protektorowanąi chroniące staw skokowy.

Zwracam się z apelem, by w trosce o własne zdrowie stosowali Państwo zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Zachęcam również do uczestnictwa w szkoleniach, konkursach, pokazach i innych działaniach organizowanych przez oddziały regionalne i placówki terenowe KRUS.

Informacje o wielu takich lokalnych propozycjach znajdą Państwo na stronie internetowej Kasy www.krus.gov.pl-w wyszukiwarce Kalendarz wydarzeń prewencyjnych.

Mam nadzieję, że realizowane w bieżącym roku działania pod hasłem - UPADEK TO NIE PRZYPADEK przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Państwa gospodarstwach i pomogą ustrzec się przed wypadkami, czego serdecznie życzę.

Prezes KRUS

Artur Brzóska

List Prezesa KRUS - do pobrania


Pismo Pani Dyrektor OR KRUS Koszalin - do pobrania

 

czytaj więcej...

Ogłoszenie

13.02.2013

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323  [324] 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 ... 443   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia