Dziś jest: Poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata i Łukasza

Obsluga techniczna
ALFA TV

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

04.07.2012

W dniu 18.06.2012 odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum zebrali się na sali gimnastycznej gdzie przywitała ich Pani Dyrektor. Następnie odbyło się spotkanie z Panią Policjantką Karoliną Wasilkiewcz, która mówiła na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Po pogadance uczennice klasy 5 zaprezentowały spektakl profilaktyczny pt. ,,Pokój" ,który przedstawił problemy i trudności z jakimi zmagają się uczniowie nacodzień -trudnosci w nauce ,nieporozumienia z rodzicami i rówieśnikami, awantury w domu czy też problemy z zagrożeniami jakie niosą narkotyki czy tez alkohol. Po spektaklu uczniowie gimnazjium udali się do klas gdzie samodzielnie wykonywali plakat z hasłem dotyczący Dnia Profilaktyki. Uczniowie klas 1-6 wraz z wychowawcami w tym czasie zorganizowane mieli zajęcia i rozgrywki profilaktyczne .Uczniowie wydelegowani przez wychowawców wraz z Pedagogiem Szkolnym zorganizowali przemarsz przez Boleszkowice pod hasłem: Szkolny Dzień Profilaktyki podczas którego roznosili ulotki i plakaty do Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia, apteki i sklepów (...)

                

czytaj więcej...

Akcja profilaktyczna

02.07.2012

Mamo! Tato! Nie pozwól bym był biernym palaczem!

Pod takim tytułem w Szkole Podstawowej w Boleszkowicach przeprowadzono akcję profilaktyczną dotyczącą powszechnego problemu, obserwowanego w środowiskach domowych uczniów, jakim jest palenie bierne.

W ramach akcji pedagog szkolny Pani Anna Gogacz przeprowadziła w klasach IV-VI zajęcia profilaktyczne dotyczące powyższego problemu, a także wszystkim uczniom naszej szkoły rozdano ulotkę opisującą zjawisko i jego ogromną szkodliwość, z prośbą o przeczytanie i dokonanie refleksji nad jej treścią w domu wspólnie z rodzicami. Ponadto ogłoszono konkurs plastyczny na plakat lub rysunek przedstawiający własną interpretację zjawiska. Prace plastyczne wykonane w ramach konkursu były ciekawe, twórcze i poruszające. Jury w składzie: Pani Teresa Macyszyn - przewodnicząca Rady Gminy, Pani Czesława Kudła – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Pani Elżbieta Potapińska – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wyłoniło zwycięzców i nagrodziło ich  podczas Dnia Profilaktyki Szkolnej.

Organizatorami akcji były: Pani Anna Gogacz – pedagog szkolny oraz Pani Edyta Hadryś – nauczyciel nauczania zintegrowanego.

P.S. Drodzy Państwo! W załączeniu dostępna jest ulotka dotycząca palenia biernego i jego wpływu, przede wszystkim na dzieci. Bardzo proszę przeczytajcie ją! Wspólnie dbajmy o zdrowie i przyszłość wszystkich dzieci! Nie odbierajmy im szansy na szczęśliwe życie!

                         

ULOTKA

(do pobrania)

                   

Edyta Hadryś

czytaj więcej...

Informacja

02.07.2012

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło na swojej stronie nową wyszukiwarkę podmiotów w KRS - znajduje się ona pod adresem: https://ems.ms.gov.pl/

W końcu fundacje i stowarzyszenia mogą pobrać i wydrukować swój odpis z Krajowego Rejestru Sądowego. Wystarczy wejść do nowej wyszukiwarki na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Pobierzemy z niej ważny urzędowo dokument bez ponoszenia opłaty i tracenia czasu na dojazd do oddziału KRS.

Po podaniu np. numeru KRS danej organizacji możemy:

  • sprawdzić jej dane (to było możliwe także w starej wyszukiwarce)
  • oraz pobrać odpis (to nowość!).

Odpis zawiera: adres strony internetowej MS, z której został wydrukowany; formę graficzną zgodną z rozporządzeniem oraz identyfikator wydruku i dzięki temu ma charakter urzędowego dokumentu, choć nie ma pieczątki z KRS-u. Możemy więc wydrukować go i posługiwać się
w kontaktach z urzędami, kiedy wymagany jest aktualny odpis organizacji.

Źródło: www.ngo.pl

czytaj więcej...

Komunikat ARiMR

02.07.2012

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Departament Płatności Bezpośrednich

 

 

                                            

Sprawa: informacja dotycząca  utrzymania stref buforowych .

W związku ze zmianami w zakresie norm dobrej kultury rolnej zgodnej z ochroną środowiska obowiązujących na rok 2012, uprzejmie informuję, co następuje.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wspólnotowymi, od 2012 r. do norm dobrej kultury rolnej zgodnej
z ochroną środowiska, określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 11 marca 2010 r.
w sprawie minimalnych norm (Dz. U. Nr 39, poz. 211, ze zm.), wprowadzono nową normę dotyczącą utrzymania stref buforowych wzdłuż cieków wodnych.

Celem normy dotyczącej utrzymania stref buforowych jest przede wszystkim ochrona jakości wód. Na jakość zasobów wodnych wpływają zanieczyszczenia z różnych źródeł, w tym także zanieczyszczenia pochodzące ze źródeł rolniczych, w szczególności azotany (...)

czytaj więcej...

Informacja

27.06.2012

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333  [334] 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 ... 428   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia