Dziś jest: Poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata i Łukasza

Obsluga techniczna
ALFA TV

Uczniowie z klas najmłodszych naszej szkoły mieli okazję wybrać się na wyjątkowy spacer po krainie muzyki pełnej brzmień i dźwięków.

09.03.2012

Dnia 2 marca uczniowie klas I a, II, III a i III b wraz ze swoimi wychowawczyniami gościli w filharmonii gorzowskiej na bajce muzycznej „Piotruś i wilk”. Prosta i wdzięczna bajka o Piotrusiu i wilku została przedstawiona według scenariusza napisanego w 1936 r. specjalnie dla dzieci przez Sergiusza Prokofiewa. Okazało się, że filharmonia dla najmłodszych to połączenie narracyjnej bajki, magii instrumentów oraz obrazu nowoczesnych multimediów. Znaczna większość dzieci była po raz pierwszy w filharmonii i ze zdumieniem wpatrywała się w wykonawców koncertu, a w szczególności w osobę dyrygenta. Dzieci mogły zastosować w praktyce poznane zasady dotyczące, np. eleganckiego stroju do miejsc kultury, zachowania ciszy i skupienia podczas koncertu muzyki wykonanej na instrumentach klasycznych. Poznały również zakamarki fascynującego świata dźwięku wiolonczeli, skrzypiec, oboju, fagotu, klarnetu i wielu innych. Muzyka, słowa i obraz wywołała wiele emocji i zbliżyła wszystkich do świata poznawania kultury zarówno współczesnej, jak
i klasycznej.

                                                                       Aleksandra Rutkowska

GALERIA

czytaj więcej...

Inauguracja Projektu "Umiem, Więc Jestem"

07.03.2012

W dniu 29 lutego br. w tutejszej Szkole Podstawowej odbyła się inauguracja projektu pn. „Umiem, Więc Jestem” realizowanego w ramach Indywidualizacji nauczania w klasach I-III Szkoły Podstawowej.

Na inauguracje licznie przybyli uczniowie biorący udział w projekcie wraz ze swoimi rodzicami oraz goście zaproszeni. Wszystkich przybyłych przywitali: Wójt Gminy Boleszkowice – Pan Jan Krzywicki wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół w Boleszkowicach – Panią Sylwią Łaskarzewską – Pacewicz.

Pani Dyrektor przedstawiała koncepcję programu Indywidualizacji nauczania w klasach I-III w ramach, której został złożony projekt, następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów w/w klas. Po oficjalnej części do prezentacji swoich zajęć przygotowanych w ramach projektu przystąpili wraz ze swoimi podopiecznymi nauczyciele (...)

czytaj więcej...

Podpisane porozumienie w sprawie Trasy Tematycznej

07.03.2012

W dniu 27 lutego br. w siedzibie Nadleśnictwa Dębno zostało zawarte porozumienie pomiędzy ów Nadleśnictwem a Gminą Boleszkowice.

Porozumienie jest owocem wypracowanej wspólnie koncepcji zachowania dziedzictwa przyrodniczego,  jak również zaszczepienia postawy proekologicznej wśród naszego społeczeństwa.

W wyniku podjętych wspólnych działań w tym kierunku został przygotowany przez Gminę Boleszkowice w partnerstwie z Nadleśnictwem Dębno projekt pn. Utworzenie Trasy Tematycznej "Parki, Drzewa, Lasy" - sposobem na aktywną turystykę, rekreację ruchową oraz edukację.

Został on złożony w ramach ogłoszonego przez Stowarzyszenie „Lider Pojezierza” naboru na Małe Projekty w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

W ramach w/w projektu zostanie utworzona trasa tematyczna opisująca najpiękniejsze i najciekawsze zakątki Gminy Boleszkowice pod względem występującej tam flory i fauny. Dodajmy, iż sama trasa przebiegać będzie przez piękne tereny leśne, wśród nieskazitelnej przyrody.  Dodatkowym atutem świadczącym o jej innowacyjności i atrakcyjności jest jej połączenie z trasą Nordic Walking, co w rezultacie przyczyni się do turystycznego odróżnienia obszaru gminy poprzez kreowanie oferty wykorzystującej te zasoby a opartej na stworzonych unikatowych, niskonakładowych, nasyconych emocjami produktach turystyczno-rekreacyjno-edukacyjnych.

 

Krzysztof Fira
podinspektor ds. promocji i rozwoju gminy
Gmina Boleszkowice

                       

czytaj więcej...

ZIMA WIERSZEM MALOWANA

05.03.2012

Dnia 22 lutego uczniowie klas I-III uczestniczyli w SZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM – „Zima wierszem malowana’.
Wzięło w nim udział 26 uczniów. Organizatorkami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej mgr E. Lenartowicz i mgr J. Szczepaniak.

Jury w składzie

mgr G. Wiarus – z-ca dyrektora ZS w B-cach

mgr J. Moszkowska – n-l bibliotekarz

miało trudny „orzech do zgryzienia”, ponieważ uczniowie byli dobrze przygotowani. Wśród recytujących wiersze o tematyce zimowej na szczególną uwagę zasłużyli następujący uczestnicy:

I Karolina Żwirko – kl. II

II Agata Ćwikała – kl. I a

III Wiktoria Ziomko – kl. II

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe,
a pozostali podziękowania za udział i słodkie prezenty. Konkurs zaliczyć należy do udanych. Każdy uczestnik wyszedł z niego zadowolony i uśmiechnięty.

E. Lenartowicz

J. Szczepaniak

Galeria

czytaj więcej...

Adres nowej siedziby Starostwa Powiatowego w Myśliborzu wraz z nowymi godzinami pracy

01.03.2012

STAROSTWO POWIATOWE

74-300 MYŚLIBÓRZ

UL. Spokojna 22

e-mail: starostwo@powiatmysliborski.pl

TELEFON: 95-747-36-30

 FAKS: 95-747-36-30

NIP:  597-16-28-152

REGON: 210967320

Starostwo Powiatowe 
pracuje w następujących godzinach: 

poniedziałek od godz. 7:00 do 16:00

wtorek od godz. 7:00 do 15:00

środa od godz. 7:00 do 15:00

czwartek od godz. 7:00 do 15:00

piątek od godz. 7:00 do 14:00

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346  [347] 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 ... 428   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia