Dziś jest: Piątek 18 czerwca 2021, imieniny: Marka i Elżbiety

Obsluga techniczna
ALFA TV

W gminie Boleszkowice są wytwarzane najlepsze miody pitne na świecie!!!

08.10.2020

Mała, rodzinna pasieka z Dargomyśla prowadzona przez Annę i Krzysztofa Piwowarów po raz kolejny nagrodzona w najbardziej prestiżowym i największym na świecie konkursie poświęconym miodom pitnym.

Mowa o The Mazer Cup International w USA. Tym razem zdobyli cztery medale: trzy złote i jeden srebrny oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

The Mazer Cup International odbył się w dniach 28 września - 2 października 2020 roku w Denver. Do Stanów Zjednoczonych zjechali producenci miodów pitnych z całego świata. Zgłoszone miody, podzielono na profesjonalne i domowe, a następnie oceniano je w kilkunastu kategoriach. Komisja oceniała między innymi: konsystencję, smak, wygląd, aromat oraz ogólne wrażenie.

Podczas tegorocznej edycji „The Mazer Cup International” złote medale zdobyły miody „Zwiegeld” (kategoria Pyment – miody z dodatkiem winogron), „Bochet” (kategoria miodów pitnych tradycyjnych) oraz „Gryczany” (kategoria Varietal – miody pitne z jednego gatunku miodu). Srebrnym medalem nagrodzono „Jabczak” (kategoria Cyser – miody z dodatkiem jabłek).

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!!!

Galeria - kliknij

 

 

 

czytaj więcej...

Program Rozwoju Powiatu Myśliborskiego - badanie ankietowe

07.10.2020

W związku z trwającymi pracami nad stworzeniem Programu Rozwoju Powiatu Myśliborskiego na lata 2021-2030 prowadzone są badania ankietowe, mające na celu poznanie opinii mieszkańców w sprawach najistotniejszych dla rozwoju Powiatu Myśliborskiego.

ZACHĘCAMY do udziału w ankiecie, która pozwoli bliżej poznać potrzeby mieszkańców Powiatu Myśliborskiego.

 

ANKIETA- Kliknij

czytaj więcej...

MISTRZOWIE AGRO Wielki plebiscyt rozpoczęty! Zagłosuj na sołtysów, rolników i koła gospodyń wiejskich!!!

07.10.2020

Tegoroczna edycja akcji MISTRZOWIE AGRO - największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego rozpoczęta! Nagrody w kategoriach Rolnik Roku, Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane najpierw we wszystkich powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale. Laureaci odbiorą nagrody podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w PTAK Warsaw Expo.

 

Drodzy Mieszkańcy,

Mamy przyjemność poinformować, że przedstawiciele Naszej Gminy zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku.

Nominację do nagród uzyskali:

 • Bogusław Śniadała- sołtys Sołectwa Wysoka- GŁOSUJ
 • Dorota Sadowska- sołtys Sołectwa Chwarszczany- GŁOSUJ
 • Krzysztof Matuszewski- sołtys Sołectwa Gudzisz- GŁOSUJ
 • Marzena Migacz- sołtys Sołectwa Boleszkowice- GŁOSUJ
 • Sabina Bednarz- sołtys Sołectwa Namyślin- GŁOSUJ
 • oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Boleszkowicach- GŁOSUJ

Kandydatów do nagród nominowali partnerzy i patroni akcji - organizacje rolnicze i wiejskie, dziennikarze oraz mieszkańcy naszego regionu. Główne nagrody w plebiscycie zostaną wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. Do udziału w ceremonii wręczenia nagród zostaną zaproszeni także włodarze gmin, z których pochodzić będą laureaci.

Głosowanie będzie trwało od poniedziałku, 5 października do środy, 28 października do godz. 22:00.

Wszelkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.gk24.pl/agro

 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ODDAWANIA GŁOSÓW NA PRZEDSTAWICIELI NASZEJ GMINY !!!

czytaj więcej...

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu informuje o wystąpieniu przypadku ASF!!!

07.10.2020

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu informuje o wystąpieniu przypadku ASF u dzika upolowanego w Niemczech, w pobliżu miejscowości Bleyen, przy granicy z Polską. W związku z narastającym zagrożeniem - chorobą, afrykańskim pomorem świń (ASF) u świń i dzików na terenie powiatu myśliborskiego, wdrożono już procedury związane przeszukiwaniem wyznaczonego terenu w poszukiwaniu padłych dzików.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu przypomina, by osoby obsługujące świnie nie przebywały w lesie, nie uczestniczyły w polowaniach. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Myśliborzu nakazuje hodowcom trzody chlewnej ścisłe i rygorystyczne przestrzeganie zasad bioasekuracji w gospodarstwie, a w przypadku stwierdzenia u świń niepokojących objawów należy postępować jak niżej podane.

Jak rozpoznać afrykański pomór świń?

U świń mogą pojawić się następujące objawy:

 • liczne upadki (obserwuje się również padnięcia dzików);
 • sinica skóry uszu, brzucha i boków ciała, drobne, lecz liczne wybroczyny w skórze;
 • duszność, pienisty wypływ z nosa;
 • podwyższona temperatura ciała;
 • wypływ z worka spojówkowego;
 • biegunka, często z domieszką krwi, wymioty;
 • niedowład zadu;
 • objawy nerwowe w postaci podniecenia, drgawek mięśni i skurczów kloniczno-tonicznych;
 • ronienia.

W przebiegu choroby powyższe objawy mogą występować pojedynczo lub łącznie.

Podejrzewasz wystąpienie afrykańskiego pomoru świń?

Jeśli zauważysz objawy nasuwające podejrzenie choroby zakaźnej, musisz natychmiast zgłosić to do Powiatowego Lekarza Weterynarii pod numerami telefonu: 95 7472296, 512390800, 669327312 lub w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii: ul. Północna 15, Myślibórz albo za pośrednictwem lekarza weterynarii opiekującego się gospodarstwem lub właściwego miejscowo
organu samorządu terytorialnego(wójta, burmistrza).

Zgłosiłeś podejrzenie afrykańskiego pomoru co dalej?

Po dokonaniu zgłoszenia - do czasu przybycia urzędowego lekarza weterynarii:

 • przed wjazdem do gospodarstwa i wejściami do pomieszczeń inwentarskich
 • rozłóż maty dezynfekcyjne, nasączone środkiem dezynfekcyjnym np. vircon
 • Nie wywoź swoich zwierząt, ani nie przywoź nowych do gospodarstwa!
 • Odizoluj wszystkie przebywające w gospodarstwie zwierzęta!
 • Nie wywoź, nie wynoś i nie zbywaj produktów z gospodarstwa, w szczególności mięsa, zwłok zwierzęcych, środków żywienia zwierząt, wody, ściółki, nawozów naturalnych!
 • Nie wywoź z gospodarstwa materiału biologicznego (nasienia, komórek jajowych, zarodków)!
 • Nie wpuszczaj osób postronnych na teren gospodarstwa szczególnie do pomieszczeń lub miejsc, w których znajdują się zwierzęta podejrzane o zakażenie lub chorobę

HODOWCO ZAPAMIĘTAJ!!!

Za padłe i zabite zwierzęta przysługuje odszkodowanie.
Nie jest ono jednak wypłacane, jeśli nie zgłosisz podejrzenia choroby, bądź nie spełnisz wymogów bioasekuracji w gospodarstwie.

 

Pismo i załączniki z PIW w Myśliborzu-KLIKNIJ

czytaj więcej...

Wygraj maszt i flagę dla swojej Gminy!

02.10.2020

Zachęcamy mieszkańców gminy Boleszkowice do udziału w akcji "Pod biało-czerwoną". Przedsięwzięcie zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów online na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl

"Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w gminie, mogą oddawać jej mieszkańcy.

 

Swój głos można oddać do 11 listopada 2020 r. (do 23:59).

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37  [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 510   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia