Dziś jest: Piątek 26 lutego 2021, imieniny: Mirosława i Aleksandra

Obsluga techniczna
ALFA TV

Wytyczne GIS, MZ i MEN

18.05.2020

W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych.

szczegóły na stronie- KLIKNIJ

 

czytaj więcej...

INFORMACJA

15.05.2020

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Boleszkowice i z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce informujemy, że w dalszym ciągu Urząd Gminy Boleszkowice oraz podległe mu jednostki zostają zamknięte dla petentów. Mieszkańcy Gminy i inni interesanci mogą załatwiać sprawy urzędowe telefonicznie, drogą pocztową,  mailową, przez platformę e-PUAP oraz wrzucać pisma do oznaczonej skrzynki podawczej umieszczonej w pomieszczeniu, w którym znajduje się bankomat. Istnieje także możliwość załatwienia sprawy w Urzędzie po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu tego z  pracownikiem danego referatu. Kasa znajdująca się w budynku Urzędu będzie obsługiwała tylko osoby w wieku 60 plus.

Urząd wrócił do stałych godzin pracy.

W dalszym ciągu cotygodniowe dyżury ODR-u pełnione w budynku Urzędu zostają wstrzymane do odwołania.

 

czytaj więcej...

Już niedługo mieszkańcy Reczyc i Gudzisza będą mogli korzystać z nowo wybudowanej sieci kanalizacji sanitarnej ...

13.05.2020

Dobiegają końca prace budowlane przy jednej z największych gminnych inwestycji polegające na budowie kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Gudzisz i Reczyce oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Gudzisz. Realizacja projektu ma na celu: „zwiększenie stopnia skanalizowania gminy, co wpłynie na wzrost liczby gospodarstw domowych obsługiwanych przez system kanalizacyjny i jedną oczyszczalnię ścieków oraz znacząco zminimalizuje niekontrolowany zrzut ścieków  oraz zanieczyszczeń do gleby i wód gruntowych
w miejscowościach: Gudzisz i Reczyce, tym samym wpłynie na wzrost jakości życia mieszkańców i na osiągnięcie celów określonych w programie”.

Łączna wartość projektu to prawie 5 mln złotych z czego blisko 2 mln złotych to dofinansowanie ze środków z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Przygotował:

Krzysztof Fira

Kierownik referatu Promocji, Oświaty i Funduszy Pomocowych.

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

czytaj więcej...

W 12. dniu kwarantanny zrób test

11.05.2020

Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? 12. dnia możesz zrobić test w mobilnym punkcie pobrań.

 

Badanie możesz wykonać w 12 dniu kwarantanny pod warunkiem, że masz własny samochód, umożliwiający przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

    Uwaga, na badanie zabierz dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

Po wykonaniu badania wynik zobaczysz na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, będziesz o nim również poinformowany przez laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępuj zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłoś się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić Cię z kwarantanny.

Jeżeli nie masz możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktuj się z sanepidem, który ma możliwość umówienia Cię na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

więcej- KLIKNIJ

czytaj więcej...

UWAGA- Dlaczego kleszcze są groźne?

11.05.2020

Główny Inspektor Sanitarny za pośrednictwem swojej strony internetowej przestrzega przed kleszczami, które są już aktywne. Pajęczaki stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale również dla psów i kotów.

Komunikat GIS:

"Wybierając się na spacer do lasu, parku bądź na inne tereny zielone uważajmy na te pajęczaki. Po powrocie dokładnie oglądajmy swoje ciało, ukłucie kleszcza nie boli! Pamiętajmy też o dzieciach. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie – na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych).

Kleszcze stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także atakują psy i koty. Oglądajmy dokładnie także skórę naszego pupila.

W Polsce do chorób przenoszonych przez kleszcze należą: borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Chroniąc się przed KZM można się zaszczepić!

Najczęstszym objawem boreliozy jest rumień, który możemy zaobserwować nawet po kilku tygodniach od ugryzienia. Każdy z niepokojących objawów należy skonsultować z lekarzem"

Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajdziemy informacje jak ustrzec się przed ukłuciem i co zrobić jak, już ukłucie wystąpi.

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45  [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 495   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia