Dziś jest: Niedziela 27 maja 2018, imieniny: Jana i Juliusza

Obsluga techniczna
ALFA TV

"Cmentarze zbrodni. Wyniki badań i ekshumacji ostatnich lat prowadzonych na dawnych i obecnych ziemiach Rzeczpospolitej"

10.04.2018

SZANOWNI PAŃSTWO

W imieniu zespołu organizowanego muzeum w Chwarszczanach i naszych Partnerów mam zaszczyt zaprosić do udziału w konferencji zatytułowanej „Cmentarze zbrodni. Wyniki badań i ekshumacji ostatnich lat prowadzonych na dawnych i obecnych ziemiach Rzeczpospolitej”, która odbędzie się w czwartek 12 kwietnia 2018 roku w Chwarszczanach.

Patronat Honorowy nad konferencją objęła Pani Starosta Myśliborski Danuta Patkowska oraz Biuro Dokumentacji Zabytków ze Szczecina

Patronat Medialny objęła TVP3 - Oddział w Szczecinie oraz wydawnictwa - Archeologia Żywa i Odkrywca.

Organizacja konferencji - poruszającej m.in. problematykę legionów Piłsudskiego i armii generała Hallera - wpisuje się w tegoroczne obchody stulecia niepodległości Polski.

Idea zorganizowania konferencji w niewielkiej wsi położonej na dawnym i obecnym zachodnim pograniczu ziem polskich powstała w oparciu o doświadczenia specjalistów współpracujących przy miejscowym projekcie badawczym (Projekt Chwarszczany), którzy od lat biorą również udział w pracach ekshumacyjno-archeologicznych na terenie Polski, Ukrainy, Litwy, Białorusi.

Organizacja naszej konferencji na ziemiach nadodrzańskich poza znaczącymi ośrodkami naukowymi ma niezwykle istotny wymiar edukacyjno-historyczny. To tutaj po II wojnie światowej przesiedlono znaczną część boleśnie doświadczonej zbrodniami ludności Kresów Wschodnich Rzeczpospolitej i na tych ziemiach żyją do dzisiaj potomkowie wielu przesiedleńczych rodzin. Chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom tych terenów, w tym starszej młodzieży szkolnej i studentom, fragmenty trudnej i nie zawsze powszechnie znanej historii naszych dziejów. Na nasze zaproszenie część referentów będą stanowili pracownicy i współpracownicy Instytutu Pamięci Narodowej.

(...)

czytaj więcej...

Ogłoszenie

10.04.2018

czytaj więcej...

INFORMACJA

10.04.2018

UPRZEJMIE INFORMUJEMY,

ŻE DNIA 30 KWIETNIA 2018 ROKU

URZĄD GMINY BOLESZKOWICE BĘDZIE NIECZYNNY.

 

Wójt Gminy Boleszkowice

Jan Krzywicki

czytaj więcej...

Ogłoszenie

06.04.2018

czytaj więcej...

Żegnaj Zimo! Witaj wiosno!

05.04.2018

21 marca br. dzieci z Wysokiej i Wyszyny zgodnie z tradycją postanowiły pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę. Z Marzannami (które, zrobiły na konkurs o nagrodę Sołtysa) oraz przy akompaniamencie brzękadełek i bębenków przeszły ulicami naszej wsi na boisko sportowe. Tam został rozstrzygnięty konkurs „Na najładniejszą Marzannę”  1 miejsce zajął Jakub Sobczak, 2 miejsce Sebastian Sobczak, 3 miejsce Maja Szczepaniak, 4 miejsce ex aequo Nikola i Dorota Łańcuta. Po emocjach konkursowych uczestnicy upiekli sobie kiełbaski na ognisku. Na koniec wrzuciły Marzanny do ogniska, aby zimowa aura już nie wróciła. „Pani Wiosna” poprowadziła dzieci z powrotem na świetlicę wiejską.  Gdzie zostały wręczone nagrody za wykonane Marzanny oraz małe upominki dla wszystkich uczestników zabawy.

Dziękuję za pomoc i ufundowanie nagród dla Pani Sołtys. Dziękuję również  Stowarzyszeniu Kobiet Kreatywnych i rodzicom za pomoc i zapraszam za rok.  

Wszystkim życzymy wiosennych humorów.         

galeria zdjęć

                                                                                         Opiekun świetlicy

Katarzyna Wojtaluk

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 353   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia