Dziś jest: Sobota 22 września 2018, imieniny: Tomasza i Maurycego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Drodzy mieszkańcy Powiatu Myśliborskiego w tym Gminy Boleszkowice !!!

07.07.2018

Zapraszamy do głosowania na złożoną w ramach Programu społecznik inicjatywę obywatelską pn. „Utworzenie Strefy Aktywności wraz z organizacją imprez sportowo - rekreacyjnych w miejscowości Wysoka”.

To od Was zależy czy w miejscowości Wysoka  powstanie siłownia zewnętrzna w ramach Strefy Aktywności oraz odbędzie się Olimpiada Zdrowia.

Jak zagłosować?

  1. Głosowanie jest możliwe od dnia 6 lipca 2018 r. do dnia 20 lipca 2018 r. do godziny 20:00.

  2. W głosowaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Pomorza Zachodniego, którzy najpóźniej w dniu zakończenia głosowania ukończą 16 rok życia.

  3. Głosować można wyłącznie elektronicznie.

  4. Na inicjatywę o zasięgu powiatowym głosować może jedynie mieszkaniec zamieszkujący dany powiat, którego zadanie dotyczy.

  5. Na inicjatywę o zasięgu regionalnym głosować może każdy mieszkaniec zamieszkujący województwo zachodniopomorskie.

  6. Aby głos był ważny należy wpisać na karcie do głosowania 1 inicjatywę o zasięgu powiatowym i maksymalnie 3 inicjatywy o zasięgu regionalnym (numer i nazwa inicjatywy zweryfikowanych przez Zespół Oceniający)/

  7. Dla ważności karty do głosowania konieczne jest wpisanie imienia i nazwiska oraz powiatu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania, oraz odznaczeniu oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz oświadczenia potwierdzającego fakt bycia osobą uprawnioną do głosowania w ramach Programu Społecznik budżet obywatelski.

  8. Głos jest nieważny w przypadku kiedy: na karcie do głosowania głosujący dokonał wyboru więcej niż jednej inicjatywy o zasięgu powiatowym lub więcej niż trzech o zasięgu regionalnym, wpisano nieprawidłową nazwę powiatu zamieszkania lub nie wpisano jej wcale, karta nie została złożona z dochowaniem terminu przeznaczonego na głosowanie, głosujący nie jest mieszkańcem Pomorza Zachodniego lub w chwili oddania głosu nie miał ukończonego 16 roku życia.

  9. W przypadku kiedy głosujący mieszkaniec oddał głos na inicjatywę o zasięgu powiatowym lub regionalnym, którego nie jest mieszkańcem, głos taki traktuje się jako nieważny w części oddanej niezgodnie z miejscem zamieszkania.

Pamiętajcie !!!

- Wygra inicjatywa obywatelska, która uzyska największą liczbę głosów w procesie głosowania !!!

- Głos można oddać tylko raz !!!

- Na naszą inicjatywę może oddać głos tylko mieszkaniec Powiatu Myśliborskiego !!!

 

Oddaj swój głos - kliknij !!!

 

czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze zdjęcie promujące I Boleszkowicką Noc Świętojańską

05.07.2018

W poniedziałek, 2 lipca br. komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, Sekretarz Gminy Anna Sobczyńska, Dyrektor GCKiBP w Boleszkowicach Piotr Bogusław, Instruktor GCKiBP Jolanta Maciejewska oraz Kierownik ZUK Marek Czypar rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze zdjęcie promujące „I Boleszkowicką Noc Świętojańską”. Na konkurs złożono tylko pięć fotografii, w związku z tym decyzją Wójta Gminy Boleszkowice nagrodzono wszystkich uczestników. Wyniki konkursu wyglądały następująco:

I miejsce – Ilona Matuszewska,

II miejsce - Nikola Janusiewicz,

III miejsce - Jolanta Matuszewska - Sadło,

IV miejsce - Hubert Galiński,

V miejsce - Sylwia Galińska.

Wszyscy laureaci otrzymali ciekawe i wartościowe nagrody, które wręczono 3 lipca na sali posiedzeń Urzędu Gminy Boleszkowice.

Jeszcze raz gratulujemy!

 

Galeria zdjęć

 

czytaj więcej...

I Boleszkowicka Noc Świętojańska

05.07.2018

22 czerwca br. na terenie urokliwego sołectwa Kaleńsko w Gminie Boleszkowice odbyła się I Boleszkowicka Noc Świętojańska. Przy bardzo zmiennej pogodzie i przy licznym udziale mieszkańców i zaproszonych gości uczczono tradycję nocy świętojańskiej. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Boleszkowic Pan Jan Krzywicki, który powitał obecnych gości i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na wszystkich czekało ognisko i kiełbaski, potrawy z grilla, wata cukrowa, popcorn. KGW „Gospodarski Krąg” z Boleszkowic przygotowało jak zwykle mnóstwo smakołyków, które niemal natychmiast zniknęły ze stołów a konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 

Galeria zdjęć

czytaj więcej...

Susza

05.07.2018

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ponownie apeluje o powoływanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały z powodu suszy. Szef resortu prosi rolników, aby zwracali się do urzędów gmin o kierowanie w tej sprawie wniosków do wojewodów. Do wniosków o oszacowanie strat  rolnicy nie są zobowiązywani do składania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów.

Oszacowanie strat musi być zakończone przed zebraniem plonu głównego, a tylko w 1/3 zagrożonych suszą gmin pracują komisje. Aktualnie szacowane są straty w 693 gminach zagrożonych suszą rolniczą. W gminie może pracować kilka komisji.

Po zakończeniu prac komisji określona zostanie wielkość pomocy dla poszkodowanych rolników.

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który prowadzi monitoring suszy, na 2478 gmin w Polsce aż 2329, tj. w 93,99% z nich jest zagrożonych suszą rolniczą w uprawach zbóż jarach. W odniesieniu do zbóż ozimych dotyczy to 91,36 % gmin, krzewów owocowych – 90,4%, w uprawach truskawek – 90,11 %. W innych uprawach procentowy udział gmin zagrożonych suszą rolniczą wynosi odpowiednio: dla roślin bobowatych – 76,27 %, dla warzyw gruntowych 64,16 %, drzew owocowych – 62,87 %, tytoniu – 60,37 %, dla upraw rzepaku i rzepiku – 50,52 %.

Kredyty klęskowe dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane przez suszę - pobierz

 

czytaj więcej...

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA DĘBNA

05.07.2018

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 367   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia