Dziś jest: Poniedziałek 16 lipca 2018, imieniny: Marii i Benedykta

Obsluga techniczna
ALFA TV

Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze zdjęcie promujące I Boleszkowicką Noc Świętojańską

05.07.2018

W poniedziałek, 2 lipca br. komisja konkursowa w składzie: Wójt Gminy Boleszkowice Jan Krzywicki, Sekretarz Gminy Anna Sobczyńska, Dyrektor GCKiBP w Boleszkowicach Piotr Bogusław, Instruktor GCKiBP Jolanta Maciejewska oraz Kierownik ZUK Marek Czypar rozstrzygnęła konkurs na najciekawsze zdjęcie promujące „I Boleszkowicką Noc Świętojańską”. Na konkurs złożono tylko pięć fotografii, w związku z tym decyzją Wójta Gminy Boleszkowice nagrodzono wszystkich uczestników. Wyniki konkursu wyglądały następująco:

I miejsce – Ilona Matuszewska,

II miejsce - Nikola Janusiewicz,

III miejsce - Jolanta Matuszewska - Sadło,

IV miejsce - Hubert Galiński,

V miejsce - Sylwia Galińska.

Wszyscy laureaci otrzymali ciekawe i wartościowe nagrody, które wręczono 3 lipca na sali posiedzeń Urzędu Gminy Boleszkowice.

Jeszcze raz gratulujemy!

 

Galeria zdjęć

 

czytaj więcej...

I Boleszkowicka Noc Świętojańska

05.07.2018

22 czerwca br. na terenie urokliwego sołectwa Kaleńsko w Gminie Boleszkowice odbyła się I Boleszkowicka Noc Świętojańska. Przy bardzo zmiennej pogodzie i przy licznym udziale mieszkańców i zaproszonych gości uczczono tradycję nocy świętojańskiej. Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Wójt Boleszkowic Pan Jan Krzywicki, który powitał obecnych gości i zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy i korzystania z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na wszystkich czekało ognisko i kiełbaski, potrawy z grilla, wata cukrowa, popcorn. KGW „Gospodarski Krąg” z Boleszkowic przygotowało jak zwykle mnóstwo smakołyków, które niemal natychmiast zniknęły ze stołów a konkurs na „Najpiękniejszy Wianek Świętojański” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 

Galeria zdjęć

czytaj więcej...

Susza

05.07.2018

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski ponownie apeluje o powoływanie komisji do szacowania strat w gospodarstwach, które ucierpiały z powodu suszy. Szef resortu prosi rolników, aby zwracali się do urzędów gmin o kierowanie w tej sprawie wniosków do wojewodów. Do wniosków o oszacowanie strat  rolnicy nie są zobowiązywani do składania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów.

Oszacowanie strat musi być zakończone przed zebraniem plonu głównego, a tylko w 1/3 zagrożonych suszą gmin pracują komisje. Aktualnie szacowane są straty w 693 gminach zagrożonych suszą rolniczą. W gminie może pracować kilka komisji.

Po zakończeniu prac komisji określona zostanie wielkość pomocy dla poszkodowanych rolników.

Według Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach, który prowadzi monitoring suszy, na 2478 gmin w Polsce aż 2329, tj. w 93,99% z nich jest zagrożonych suszą rolniczą w uprawach zbóż jarach. W odniesieniu do zbóż ozimych dotyczy to 91,36 % gmin, krzewów owocowych – 90,4%, w uprawach truskawek – 90,11 %. W innych uprawach procentowy udział gmin zagrożonych suszą rolniczą wynosi odpowiednio: dla roślin bobowatych – 76,27 %, dla warzyw gruntowych 64,16 %, drzew owocowych – 62,87 %, tytoniu – 60,37 %, dla upraw rzepaku i rzepiku – 50,52 %.

Kredyty klęskowe dla rolników, którzy ponieśli straty spowodowane przez suszę - pobierz

 

czytaj więcej...

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA DĘBNA

05.07.2018

czytaj więcej...

Dobry start

04.07.2018

Świadczenie „Dobry Strat” w kwocie 300 zł przysługuje rodzicom, opiekunom faktycznym, opiekunom prawnym raz do roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci:
- do ukończenia 20 roku życia,
- do ukończenia 24 roku życia – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Świadczenie nie przysługuje:
- jeżeli dziecko lub osoba ucząca się zostały umieszczone w domu pomocy społecznej, schronisku dla nieletnich, zakładzie poprawczym, areszcie śledczym, zakładzie karnym, szkole wojskowej lub innej szkole, jeżeli instytucje te zapewniają nieodpłatnie całodobowe utrzymanie,
- na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

Świadczenie przyznawane jest niezależnie od dochodu.


Wnioski można składać:

od 01.07.2018 r. – (tylko drogą internetową) za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowości elektronicznej.
Wniosek wysłany drogą elektroniczną przed dniem 01.07.2018 r. pozostaje bez rozpatrzenia – należy ponownie złożyć wniosek.
od 01.08.2018 r. - w wersji papierowej w siedzibie OPS Boleszkowice (adresy podane niżej) oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Wniosek złożony przed dniem 01.08.2018 r. (decyduje data stempla) pozostaje bez rozpatrzenia – należy ponownie złożyć wniosek.

Wnioski będą przyjmowane od 01.07.2018r. do 30.11.2018r.

Punkt przyjęć wniosków:
Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Słoneczna 24

74-4107 Boleszkowic

czytaj więcej...

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 360   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia