Dziś jest: Środa 21 października 2020, imieniny: Urszuli i Hilarego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ogłoszenie!!!

30.07.2020

czytaj więcej...

INFORMACJA O WŁĄCZENIU SYREN ALARMOWYCH

30.07.2020

Działając na podstawie § 10 ust. 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96),  1 sierpnia 2020 r. o godzinie 17.00, zostanie przeprowadzony trening uruchamiania i pracy syren alarmowych na terenie gminy. Celem treningu jest jednoczesne upamiętnienie 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i uczczenie pamięci bohaterskich Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

czytaj więcej...

Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla mikroprzedsiębiorców (art.15zzd)

30.07.2020

Uwaga! Usługa realizowana jest wyłącznie przez Powiatowe Urzędy Pracy.

Z pożyczki mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców (tj. przedsiębiorca, który w co najmniej jednym roku z dwóch ostatnich lat obrotowych spełniał łącznie następujące warunki:

  1. zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
  2. osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz z operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro), którzy prowadzili działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r. w celu pokrycia bieżących kosztów prowadzenia tej działalności.

O pożyczkę mogą ubiegać się także mikroprzedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają i nigdy nie zatrudniali pracowników.

 

Instrukcja- Kliknij

Zasady ubiegania się o środki Funduszu Pracy- Kliknij

Wniosek- Kliknij

Załącznik do Wniosku- Kliknij

 

szczegóły na stronie- KLIKNIJ

czytaj więcej...

Niskooprocentowana pożyczka z Funduszu Pracy dla organizacji pozarządowych (art.15zzda)

30.07.2020

Uwaga! Usługa realizowana jest wyłącznie przez Powiatowe Urzędy Pracy.

Ogłoszony na terytorium Polski stan epidemiczny wpływa w sposób istotny na nasze życie, w tym na sytuację ekonomiczną firm. W celu złagodzenia negatywnych skutków jakie stan ten wywołuje dla organizacji pozarządowych, możliwe jest ich wsparcie poprzez umożliwienie ubiegania się o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki z przeznaczeniem na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej lub statutowej.

Zachęcamy do skorzystania z pożyczki przyznawanej na podstawie art. 15zzda ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 

Instrukcja- Kliknij

Zasady ubiegania się o środki Funduszu Pracy- Kliknij

Wniosek- Kliknij

Załącznik do Wniosku- Kliknij

 

szczegóły na stronie- KLIKNIJ

czytaj więcej...

Bon turystyczny. Jak dostać 500 zł na wakacje dla dziecka?

29.07.2020

Wnioski o bon turystyczny można składać od 31 lipca. 500 zł przysługuje jednorazowo na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .

Polski Bon Turystyczny (PBT) to wsparcie dla polskich rodzin z dziećmi w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19, informuje Ministerstwo Rozwoju. Od 25 lipca ruszyła rejestracja firm oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą przyjmować zapłatę za usługi bonem turystycznym.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje.

Od 31 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia za pośrednictwem internetowej platformy PUE ZUS (Portal Usług Elektronicznych ZUS dostępny pod adresem www.zus.pl/pue).

Jak złożyć wniosek?- KLIKNIJ

 

Szczegóły na stronie- KLIKNIJ

 

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 476   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia