Dziś jest: Czwartek 17 stycznia 2019, imieniny: Antoniego i Rościsława

Obsluga techniczna
ALFA TV

OGŁOSZENIE

15.10.2018

czytaj więcej...

OGŁOSZENIE

10.10.2018

 

Przewodniczący Rady Gminy Boleszkowice informuje,

że w dniu 18 października 2018 roku o godz.10.00

odbędzie się Sesja Nr XLII Rady Gminy Boleszkowice

w sali posiedzeń Urzędu Gminy Boleszkowice

 

 

        Przewodniczący Rady Gminy

                                                     Ryszard Stoparek

czytaj więcej...

Kolejne miejsce aktywnego wypoczynku w naszej gminie

10.10.2018

Mieszkańcy sołectwa Wysoka – Wyszyna  mogą już korzystać z nowo powstałej Strefy Aktywności, która była owocem współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Namyślnie, grupy nieformalnej z m. Wysoka w składzie: Elżbieta Potapińska, Sylwia Potapińska oraz Marzanna Hak oraz Gminy Boleszkowice.  

W ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „ Utworzenie Strefy Aktywności wraz z organizacją imprez sportowo – rekreacyjnych w miejscowości Wysoka”  dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – Program  „Społecznik” zostało zamontowanych pięć urządzeń: Orbitrek, Wyciskanie siedząc podwójne,  Twister i Wahadło. 

czytaj więcej...

Zielone światło dla kanalizacji w Gudziszu i Reczycach

10.10.2018

Jak już pisaliśmy w poprzednich numerach biuletynu „Jesteśmy Razem” gmina Boleszkowice pozyskała w 2017 roku dofinansowanie ze środków budżetu Unii Europejskiej na realizacje inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Gudzisz i Reczyce oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Gudzisz”, jednakże z powodu niemożności wyłonienia potencjalnego wykonawcy oraz bardzo krótkiego terminu realizacji wskazanego w umowie z Samorządem Województwa, realizacja w/w przedsięwzięcia stanęła pod znakiem zapytania.

Rozpatrując wszystkie możliwe warianty, które umożliwiłby realizację inwestycji Wójt Gminy Boleszkowice zwrócił się bezpośrednio do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedzialnego za wdrażanie PROW 2014-2020  z prośbą o zmianę rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  w zakresie wydłużenia terminu realizacji przedmiotowej operacji z 24 na 36 miesięcy.

czytaj więcej...

Po raz kolejny Gmina Boleszkowice sięgnęła po fundusze unijne

10.10.2018

W dniu 1 października br. w Urzędzie Gminy Boleszkowice odbyło się uroczyste podpisanie umów o przyznaniu dofinansowania gminie Boleszkowice na realizację następujących przedsięwzięć:

1. Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Boleszkowicach,

2.Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Namyślin na miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe.

Umowy podpisał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosław Rzepa w obecności Radnego Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Kustosza oraz Wójt Gminy Boleszkowice – Jan Krzywicki wraz ze Skarbnikiem – Barbarą Jakubowską.

Projekty o łącznej wartości 445 900,19 zł zostały wsparte kwotą 282 589,00 zł pochodzącą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

czytaj więcej...

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 379   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia