Dziś jest: Poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa i Tymona

Obsluga techniczna
ALFA TV

Ostatnie dni na złożenie sprawozdań przez KGW

27.01.2021

Niewiele czasu zostało już kołom gospodyń wiejskich, które w ubiegłym roku otrzymały z ARiMR dofinansowanie na swoją działalność, by rozliczyć się z dotacji. Ostateczny termin składania sprawozdań upływa 31 stycznia 2021 r. Jednak w związku z tym, że jest to niedziela, biura powiatowe Agencji będą przyjmowały je jeszcze w poniedziałek, 1 lutego.

W 2020 r. ze wsparcia skorzystało blisko 9,4 tys. kół gospodyń wiejskich, które otrzymały łącznie prawie 32,9 mln zł. Zgodnie z prawem, koła mogły wydać te pieniądze na realizację takich oto zadań:

  • prowadzenie działalności społeczno-wychowawczej i oświatowo-kulturalnej w środowiskach wiejskich;
  • rozwijanie obszarów wiejskich oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet;
  • działanie na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi;
  • rozwijanie kultury ludowej, zwłaszcza lokalnej i regionalnej.

Teraz z dotacji trzeba się rozliczyć. KGW, które mają z tym problem, mogą skorzystać z pomocy „telefonicznego dyżuru księgowej”, który uruchomił Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Fachową poradę można otrzymać pod numerem telefonu 500-562-565 codziennie do najbliższej niedzieli 31 stycznia, w godz. 16.00-18.00.

czytaj więcej...

Uwaga Wędkarze !

26.01.2021

Szanowni mieszkańcy,

informujemy, iż zostało wydane nowe zarządzenie  w sprawie zasad amatorskiego połowu ryb na rok 2021 na zbiornikach wodnych administrowanych przez Gminę Boleszkowice. Przedmiotowe zarządzenie zostało opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej.

Jednocześnie przypominamy osobom, które wykupiły zezwolenie w ubiegłym roku o obowiązku dostarczenia do Urzędu Gminy Boleszkowice wypełnionego rejestru połowów do dnia 31 stycznia br.

 

Link do zarządzenia- kliknij

czytaj więcej...

Dodatkowy kanał rejestracji na szczepienia!!!

26.01.2021
 
W trosce o seniorów uruchomiono kolejną metodę rejestracji !!!
Jak zarejestrować się poprzez SMS?
 
1. Z jednego numeru telefonu możesz zarejestrować tylko trzy osoby.
2. Wyślij SMS-a o treści SzczepimySie na numer 664 908 556
Powinieneś otrzymać SMS-a zwrotnego, w którym zostaniesz poproszony o numer PESEL.
3. Wpisz swój numer PESEL i odeślij SMS-a.
4. Zostaniesz poproszony o Twój kod pocztowy. Dzięki temu, zaproponujemy Ci najbliższy termin szczepienia w miejscu, w którym mieszkasz.
5. Wpisz kod pocztowy w formacie: 00222 lub 00-222
6. Otrzymasz informację o: ?najbliższym możliwym terminie szczepienia, adresie placówki, w której to szczepienie ma być wykonane, a także godzinie szczepienia.
7. Jeśli akceptujesz termin i miejsce, odpowiedź na tę wiadomość TAK.
8. Jeżeli odpowiedziałeś TAK, otrzymasz wiadomość, że wizyta została umówiona. Dostaniesz SMS z przypomnieniem na dobę przed szczepieniem. W celu zmiany terminu szczepienia zadzwoń pod numer 989.
9. Jeśli termin i lokalizacja Ci nie odpowiada, odpowiedz NIE. PAMIĘTAJ! Brak odpowiedzi w czasie 5 minut przerwie proces rejestracji!
10. Jeżeli odpowiedziałeś NIE, otrzymasz SMS-a z propozycją nowego terminu, godziny oraz lokalizacji.
 
UWAGA! Jeżeli się pomylisz i wpiszesz błędny numer PESEL lub kod pocztowy, dostaniesz SMS-a z prośbą o poprawne wprowadzenie danych.

czytaj więcej...

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego 500+.

25.01.2021

czytaj więcej...

XXX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SZTUKI PIĘKNEJ COLOR ART

25.01.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat do udziału w jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Pięknej Color Art w Goleniowie. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej treścią jednej z trzynastu legend napisanych przez młodych goleniowian.

Termin nadsyłania prac: 15 kwietnia 2021 r.

Nagrodą w konkursie jest udział w nadmorskich warsztatach artystycznych dla laureata i opiekuna lub atrakcyjna nagroda rzeczowa.

Szczegóły znajdują się w załączonym regulaminie konkursu.

Regulamin- KLIKNIJ

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 502   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia