Dziś jest: Poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa i Tymona

Obsluga techniczna
ALFA TV

Obrady XVIII Sesji Rady Gminy Boleszkowice w trybie nadzwyczajnym!

24.11.2020

czytaj więcej...

Drogowe dotacje dla kolejnych samorządów

24.11.2020

Rządowe środki w wysokości blisko 700 tys. zł trafią do gmin Nowogródek Pomorski i Boleszkowice z Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał umowy na dofinansowanie przebudowy dróg w Kinicach (gm. Nowogródek) i Boleszkowicach. Dodatkowe środki pochodzą z oszczędności uzyskanych w trakcie realizacji programu.

- Chcemy maksymalnie spożytkować kwotę 105,6 mln zł przeznaczoną na dofinansowanie samorządowych inwestycji drogowych na ten rok – mówi wojewoda Tomasz Hinc. – W momencie pojawienia się oszczędności w programie dofinansowanie uzyskują gminy z listy rezerwowej.

W ramach podpisanych umów dofinansowanie z FDS uzyskały następujące projekty z listy rezerwowej:

Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kinice – dofinansowanie w wysokości 368 389 zł pokryje 80 procent kosztów inwestycji prowadzonej przez gminę Nowogródek Pomorski.

Przebudowa ul. Żeromskiego w miejscowości Boleszkowice – dofinansowanie dla gminy Boleszkowice w kwocie 329 818 zł pokryje połowę kosztów inwestycji.

Informacja ze strony- KLIKNIJ

 

czytaj więcej...

Nowe miejsce integracji dla mieszkańców w Boleszkowicach

24.11.2020

Dzięki środkom pozyskanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Boleszkowicach w ramach mikro dotacji z programu Społecznik, wspólnymi siłami przy boisku sportowym zbudowano wspaniałe miejsce integracji dla mieszkańców Naszej Gminy.

Projekt polegał na stworzeniu miejsca integracji dla mieszkańców Gminy Boleszkowice poprzez budowę paleniska, zakup i montaż ławek przy ognisku, a także zakup grilla ogniskowego (trójnoga). Prace przebiegały etapami. Głównym inicjatorem było Stowarzyszenie, które wspierała rzesza wolontariuszy. Nowe miejsce uatrakcyjni wizerunek Boleszkowic, ale też przyczyni się do wspólnych spotkań integracyjnych wszystkich mieszkańców.

Z racji nałożonych obostrzeń i panującej sytuacji w kraju miejsce integracji będzie oczekiwało na mieszkańców do momentu, gdy spotkania towarzyskie będą mogły się odbywać.

Kwota realizacji zadania to: 4 tys. zł i w całości została pokryta ze środków Programu Społecznik.

czytaj więcej...

Przedstawiamy kompleksowy plan działania na nadchodzący czas- 100 dni solidarności w walce z COVID-19

24.11.2020

Koronawirus to trudny przeciwnik. Walka z nim musi być przemyślana. Ostatnie obostrzenia doprowadziły do wyhamowania epidemii. Jednak nie na tyle, żeby w daleko idący sposób rozluźniać obecne restrykcje. Po analizie danych dotychczasowych zachorowań, przedstawiamy kompleksowy plan i jasne założenia na nadchodzące 100 dni. Pozwoli nam to łatwiej dostosować się do epidemicznej rzeczywistości – zarówno tej gospodarczej, jak i społecznej. Została podjęta decyzja o otwarciu sklepów i usług w galeriach handlowych – będą musiały one działać w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Ferie zimowe odbędą się w całym kraju w tym samym terminie, jednak uczniowie nie wyjadą na zimowiska. Pamiętaj, że dalsze rozluźnianie restrykcji lub ich zaostrzenie zależy od naszego odpowiedzialnego zachowania, które przekłada się na liczbę zachorowań.

Szczegółowe informacje- KLIKNIJ

czytaj więcej...

Masz objawy koronawirusa? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji!

24.11.2020

Wysoka gorączka, kaszel, duszności, utrata węchu lub smaku – to objawy, które powinny skłonić Cię do działania. Najważniejsza jest samoizolacja i telefon do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Od jego decyzji zależy dalsze postępowanie.

szczegółowe informacje- KLIKNIJ

 

czytaj więcej...

« poprzednie 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 502   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia