Dziś jest: Środa 22 maja 2019, imieniny: Julii i Heleny

Obsluga techniczna
ALFA TV

Bezpiecznie Kolorowo Bajkowo Gminny Dzień Dziecka w Gminie Boleszkowice 2018

14.06.2018

Pod takim hasłem 09 czerwca br. na stadionie sportowym w Boleszkowicach od godziny 11:00 miała miejsce wspaniała zabawa dla wszystkich dzieci z naszej gminy. Upalna aura i klaun szczudlarz witał wszystkich przybyłych gości. Mnóstwo atrakcji z nagrodami przyciągnęło na naszą wspólna zabawę prawie 200 uczestników. Przez 4 godziny towarzyszyły nam zmagania sportowe /Olimpiada Zdrowia/ nad którymi dzielnie czuwała Natalia Łuczak wraz z wolontariuszami. Wszystkie drużyny sportowe od juniora do seniora zostały obdarowane wartościowymi nagrodami. Można było posilić się kiełbaską z grilla, owocami i oczywiście słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Gospodarski Krąg z Boleszkowic i Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych w Wysokiej. Pomysłodawca akcji Zdrowie za Grosze Wójt Gminy Boleszkowic Jan Krzywicki własnoręcznie przygotowywał soki z marchwi i jabłek do końca trwania Gminnego Dnia Dziecka. Punkt medyczny z Dębna zapewnił diagnostykę poziomu cukru i pomiaru ciśnienia dla każdego uczestnika a Ochotnicza Straż Pożarna z Boleszkowic zadbała o ochłodę naszych pociech i przeprowadziła symulację akcji ratowniczej. Koło LOK „Dzik” z Morynia zadbało o atrakcje dla nieco starszych dzieci i dorosłych przeprowadzając zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. Uczestnicy pleneru plastycznego pod hasłem: „Komiks Bezpieczne Wakacje” otrzymali atrakcyjne nagrody, których współfundatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. Gościliśmy również funkcjonariuszy Policji, którzy oznakowali rowery wszystkim chętnym posiadaczom. Prawdziwy dzień dziecka to oczywiście słodkie drobiazgi takie jak wata cukrowa i lody, których nie zabrakło dla nikogo. Finałowym akcentem całej zabawy było rozlosowanie nagrody głównej, ufundowanej przez Wójta Boleszkowic Jana Krzywickiego, szczęśliwą posiadaczką deski elektrycznej została Nina Zwiewka z Reczyc.

 

Pragnę serdecznie podziękować: Panu Wójtowi Janowi Krzywickiemu, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Boleszkowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Boleszkowicach, firmie Dankom Daniel Błażkiewicz, wszystkim pracownikom Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Boleszkowicach, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Boleszkowicach, Zakładowi Usług Komunalnych w Boleszkowicach, stowarzyszeniom, nauczycielom, mieszkańcom Gminy Boleszkowice i ich dzieciom za nieoceniony wkład i pomoc przy organizacji Gminnego Dnia Dziecka oraz wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego realizacji.

Dyrektor GCK i BP w Boleszkowicach

Piotr Bogusław

Galeria zdjęć

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia