Dziś jest: Sobota 04 lipca 2020, imieniny: Teodora i Innocentego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Po raz kolejny Gmina Boleszkowice sięgnęła po fundusze unijne

10.10.2018

W dniu 1 października br. w Urzędzie Gminy Boleszkowice odbyło się uroczyste podpisanie umów o przyznaniu dofinansowania gminie Boleszkowice na realizację następujących przedsięwzięć:

1. Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Boleszkowicach,

2.Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Namyślin na miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe.

Umowy podpisał Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosław Rzepa w obecności Radnego Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierda Kustosza oraz Wójt Gminy Boleszkowice – Jan Krzywicki wraz ze Skarbnikiem – Barbarą Jakubowską.

Projekty o łącznej wartości 445 900,19 zł zostały wsparte kwotą 282 589,00 zł pochodzącą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, dla operacji typu „Kształtowanie przestrzeni publicznej”, w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach w/w projektów zostanie przeprowadzona kompleksowa przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Boleszkowicach w celu utworzenia przyjaznej przestrzeni do nawiązywania kontaktów społecznych i rozwoju zainteresowań naszych mieszkańców, natomiast mieszkańcy Namyślina będą mogli spędzać kreatywnie czas wolny w miejscu rekreacji i wypoczynku usytuowanego obok budynku świetlicy wiejskiej.

 

Przygotował:

Krzysztof Fira

Kierownik referatu promocji, oświaty i funduszy pomocowychKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia