Dziś jest: Sobota 04 lipca 2020, imieniny: Teodora i Innocentego

Obsluga techniczna
ALFA TV

Zielone światło dla kanalizacji w Gudziszu i Reczycach

10.10.2018

Jak już pisaliśmy w poprzednich numerach biuletynu „Jesteśmy Razem” gmina Boleszkowice pozyskała w 2017 roku dofinansowanie ze środków budżetu Unii Europejskiej na realizacje inwestycji pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Gudzisz i Reczyce oraz oczyszczalni ścieków w miejscowości Gudzisz”, jednakże z powodu niemożności wyłonienia potencjalnego wykonawcy oraz bardzo krótkiego terminu realizacji wskazanego w umowie z Samorządem Województwa, realizacja w/w przedsięwzięcia stanęła pod znakiem zapytania.

Rozpatrując wszystkie możliwe warianty, które umożliwiłby realizację inwestycji Wójt Gminy Boleszkowice zwrócił się bezpośrednio do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedzialnego za wdrażanie PROW 2014-2020  z prośbą o zmianę rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  w zakresie wydłużenia terminu realizacji przedmiotowej operacji z 24 na 36 miesięcy.

W otrzymanej z ministerstwa korespondencji wynikało, iż nasze starania przyniosły pożądany efekt w postaci podjęcia prac legislacyjnych przez MRiRW nad zmianą wspomnianego rozporządzenia.

W rezultacie podjętych działań, Wójt Gminy Boleszkowice – Jan Krzywicki w obecności Sekretarz – Anny Sobczyńskiej oraz Skarbnika – Barbary Jakubowskiej w dniu 4 października br. podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Szczecinie aneks w zakresie wydłużenia terminu realizacji operacji do 36 miesięcy. Umożliwi to gminie ogłoszenie  przetargu z dłuższym okresem realizacji inwestycji a potencjalnemu Wykonawcy możliwość wykonania prac zgodnie z zaplanowanym terminami.

 

Przygotował:

Krzysztof Fira

Kierownik referatu promocji, oświaty i funduszy pomocowych Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia