Dziś jest: Środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Feliksa i Anzelma

Obsluga techniczna
ALFA TV

Bon turystyczny. Jak dostać 500 zł na wakacje dla dziecka?

29.07.2020

Wnioski o bon turystyczny można składać od 31 lipca. 500 zł przysługuje jednorazowo na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności .

Polski Bon Turystyczny (PBT) to wsparcie dla polskich rodzin z dziećmi w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19, informuje Ministerstwo Rozwoju. Od 25 lipca ruszyła rejestracja firm oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą przyjmować zapłatę za usługi bonem turystycznym.

Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje.

Od 31 lipca rodzice będą mogli składać wnioski o przyznanie świadczenia za pośrednictwem internetowej platformy PUE ZUS (Portal Usług Elektronicznych ZUS dostępny pod adresem www.zus.pl/pue).

Jak złożyć wniosek?- KLIKNIJ

 

Szczegóły na stronie- KLIKNIJ

 Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia