Dziś jest: Poniedziałek 17 lutego 2020, imieniny: Donata i Łukasza

Obsluga techniczna
ALFA TV

TILiA 16 -17 lipca Myślibórz

20.07.2011

TILiA – Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych

Impreza cykliczna odbywająca się corocznie w jednej z Gmin będących członkiem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”. W tym roku gospodarzem targów była Gmina Myślibórz.

Celem organizacji targów jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego, dziedzictwa kulturowego oraz promocja dwunastu Gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia „ Lider Pojezierza”

Tak jak w latach ubiegłych tak i w tym roku w wydarzeniu udział wzięła nasza Gmina prezentując swój dorobek z takich dziedzin jak: kulinaria, kultura, rzemiosło oraz sport.

W dziedzinie kulinaria prezentowały Gminę Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gospodarki Krąg” z Boleszkowic z Panią Janiną Sadowską na czele oraz Pani Irena Kubica z Gudzisza, których  produkty zostały zgłoszone do konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”.

Panie z KGW w kategorii „Inne produkty regionalne” zajęły I miejsce otrzymując zaproszenie na Międzynarodowe Targi Poznańskie „Polagrafood”, które odbędą się we wrześniu w Poznaniu.

Zaproszenie na Targi „Polagrafood” otrzymała również Pani Irena Kubica zajmując I i II miejsce w kategori  „Produkty regionalne pochodzenia roślinnego”. Panie zaprezentują na targach w Poznaniu  produkty, które zwyciężyły w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” w Myśliborzu.

W dziedzinie kultura Gminę reprezentowały nasze zespoły śpiewacze „Platerówki” z Boleszkowic oraz „Nowalijki” z Reczyc, umilając czas uczestnikom swoimi pieśniami.

Kunszt sztuki garncarstwa zaprezentował Pan Maciej Sałański z Gudzisza, dając lekcje wyrobu naczyń z gliny oraz eksponując gotowe wyroby, które można śmiało uznać za majstersztyk tej sztuki.   

Elementem, który na stałe już zagościł w programie targów są eliminacje do Leaderowskich  Igrzysk Województwa Zachodniopomorskiego. Swój udział w nich zaznaczył również zespół orlików z Boleszkowic, pokonując w turnieju piłki nożnej drużyn 6 osobowych 5 Gmin. W rezultacie zajmując II miejsce w klasyfikacji końcowej.

Należy dodać, iż skład drużyny zasiliły dwie zawodniczki nie ustępując umiejętnościami piłkarskimi swoim kolegom z drużyny.

Mamy nadzieje, iż tego typu przedsięwzięcia umożliwią rozwój potencjału lokalnej społeczności a tym samym zainicjują kolejne przedsięwzięcia o podobnym charakterze. 

 

  

GALERIA

przygotował

Krzysztof Fira

Konsultant GminnyKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia