Dziś jest: Piątek 18 czerwca 2021, imieniny: Marka i Elżbiety

Obsluga techniczna
ALFA TV

INFORMACJA

17.02.2010

Zima w pełni, z prognoz pogody nie wynika, aby miała ustąpić w najbliższym czasie. Nikt nie spodziewał się jeszcze kilka miesięcy temu, że będzie miała taki przebieg a co z tym się wiąże pociągnie za sobą takie koszty i to zarówno dla służb odpowiedzialnych za zmniejszanie jej skutków ale również , a może przede wszystkim dla zwykłych mieszkańców, którzy w wielu wypadkach nie byli przygotowani na taką aurę.

Władze Gminy oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Boleszkowicach spróbowali znaleźć sposoby aby pomóc swoim najbardziej potrzebującym mieszkańcom przetrwać ten trudny okres. Oprócz ustawowo obowiązujących form wsparcia postanowili wspierać mieszkańców w inny sposób. Od początku stycznia , codziennie pracownicy OPS dowożą gorące posiłki do wsi, gdzie każdy chętny ma prawo je otrzymać. Na uwagę zasługuje fakt, iż miejscowości te oddalone są czasami o wiele kilometrów, jednak pracownicy docierają do wszystkich. W akcję włączyli się radni, sołtysi. Początkowo akcja spotkała się ze zdziwieniem mieszkańców, jednak wraz z upływem dni przybywało chętnych, obecnie z tych posiłków korzysta ok. 65 osób .Posiłki przygotowywane są dzięki pomocy pracowników kuchni w Gimnazjum w Boleszkowicach.

Akcja w skali kraju jest może niezbyt istotna, jednak w niewielkiej gminie ma na pewno istotne znaczenie i warta jest rozpowszechnienia, pokazuje jak przy stosunkowo niewielkim nakładzie środków ale przy dużym zaangażowaniu potencjału ludzkiego można służyć wsparciem i pomocą.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej

w BoleszkowicachKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia