Dziś jest: Środa 08 kwietnia 2020, imieniny: Dionizego i Januarego

Obsluga techniczna
ALFA TV

TILiA - Targi Inicjatyw Lokalnych i Awangardowych w Przelewicach

13.07.2012

Po raz kolejny na terenie jednej z Gmin będących członkiem Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” odbyła się cykliczna impreza  promocyjna pn. TILiA. W tym roku gospodarzem targów był Ogród Dendrologiczny w Przelewicach – Gmina Przelewice.

Celem organizacji targów jest zaprezentowanie dorobku kulturalnego, dziedzictwa kulturowego oraz promocja dwunastu Gmin wchodzących w skład Stowarzyszenia „Lider Pojezierza”.

Tak jak w latach ubiegłych i w tym roku w wydarzeniu udział wzięła nasza Gmina prezentując swój dorobek w takich dziedzinach jak: kulinaria, kultura oraz sport.

W dziedzinie kulinaria Gminę prezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gospodarski Krąg” z Boleszkowic z Panią Janiną Sadowską na czele oraz Pani Irena Kubica z Gudzisza, których  produkty zostały zgłoszone do konkursu „Smaki Pojezierza”. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych ponad 30 potraw i produktów regionalnych z 12 Gmin członkowskich.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników przez komisję konkursową na twarzach Pań pojawił się uśmiech a powodem tego było zajęcie dwóch II  miejsc przez Panie z KGW w kategorii „Produkty łączące produkty roślinne ze zwierzęcymi” oraz miejsca II i III w kategorii „Produkty pochodzenia roślinnego” przez Panią Irenę Kubica.

W dziedzinie kultura umilając czas uczestnikom swoimi pieśniami, Gminę reprezentował zespół śpiewaczy „Platerówki” z Boleszkowic.

Elementem innowacyjnym, ale jak bardzo ważnym w integracji społeczności lokalnych był konkurs „3 x S” (Super Sołtys i Sołectwo). Oczywiście w zmaganiach sportowych „na wesoło” nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej Gminy. Po zaciętej walce, ale
z zachowaniem zasad Fair Play w konkursie 3xS Super Sołtys i Sołectwo tytuł „Sołtysa Roku obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Stowarzyszenia „Lider Pojezierza” i puchar dla Sołectwa Roku obszaru „Lidera Pojezierza” zdobyło Sołectwo Boleszkowice na czele
z Panem Sołtysem Jerzym Kopaszewskim.

 

Galeria

 

Krzysztof Fira
podinspektor ds. promocji i rozwoju gminy
Gmina BoleszkowiceKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia