Dziś jest: Sobota 27 lutego 2021, imieniny: Gabriela i Anastazji

Obsluga techniczna
ALFA TV

Turniej Wiedzy Pożarniczej

25.03.2014

19 marca 2014r. Zarząd Oddziału  Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  w Boleszkowicach zorganizował eliminacje gminne 37. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ratownictwa i ochrony ludności. W szczególności służy rozpowszechnianiu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony  przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu pożarniczego.

W turnieju uczestniczyła młodzież z Gimnazjum Publicznego.

I etap konkursu obejmował rozwiązanie testu pisemnego, który zawierał 20 pytań. Najlepsi tego etapu przystąpili do eliminacji ustnych udzielając odpowiedzi na 5 pytań. W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

1.    Patryk Ćwiok

2.    Sebastian Ciechanowicz

3.    Bartosz Pawłowski

Finaliści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia oraz dyplomy za udział.

Fundatorzy nagród: Wójt Gminy, ZOG ZOSP RP Boleszkowice. Patryk Ćwiok będzie reprezentował naszą gminę na eliminacjach powiatowych. Gospodarzem konkursu tegorocznej edycji był pan  Jan Krzywicki – Wójt. Dziękujemy młodzieży za udział a pani Helenie Śpiewak za przygotowanie uczestników do Turnieju. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną 38 edycję.

Edward Skoczylas
Komendant Gminny OSP
foto: Marcin Ciechanowicz

galeriaKorzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia